Про інспекцію

 

Державна екологічна інспекція Кримсько -Чорноморського      округу     слідкує    за дотриманням екологічного законодавства у межах територій від початку української частини річки Дунай, а також у Чорному морі, його затоках та лиманах.

Перевіркам підлягають об’єкти, діяльність яких відбувається у внутрішніх морських водах, територіальному морі, виключній (морській) економічній зоні України та на континентальному шельфі України.

 Об’єкти контролю держекоінспекції:

  • Українські та іноземні судна, кораблі та інші плавучі об’єкти, а також засоби і морські споруди незалежно від форм власності та підпорядкування, діяльність яких відбувається у внутрішніх морських водах, територіальному морі, виключній (морській) економічній зоні України та на континентальному шельфі України.
  • Морські порти та портові пункти, річкові порти та портові пункти, суднобудівні та судноремонтні підприємства, які розташовані в акваторії морських портів;
  • кораблі, судна, інші плавучі об’єкти та засоби, берегові об’єкти (у тому числі ті, що належать Міністерству оборони України, органам внутрішніх справ, Службі безпеки України, Адміністрації Державної прикордонної служби України);
  • морські причали (елінги) яхт-клубів;
  • морські споруди; підприємства, господарська діяльність яких: пов’язана з виловом та переробкою водних живих ресурсів;
  • має вплив на морське середовище та безпосередньо або опосередковано пов’язана з діяльністю морських портів та портових пунктів, річкових портів та портових пунктів, суднобудівних та судноремонтних підприємств, які розташовані в акваторії морських портів;
  • може чинити негативний вплив на морське середовище, зокрема скидання стічних вод у морські води, затоки або лимани, ріки, що мають зв’язок з морем у зоні діяльності Держекоінспекції.

У разі порушення вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища окрім штрафів, передбачається обмеження та тимчасове зупинення діяльності підприємств, установ, організацій та експлуатації об’єктів. Відновлення діяльності можливе лише після усунення допущених порушень.