Нерест-2019

1428259097_3Державна екологічна інспекція Кримсько-Чорноморського округу
(далі-Інспекція) повідомляє про встановлення весняно-літньої заборони на здійснення рибальства в рибогосподарських водних об’єктах в зоні контролю Інспекції у 2019 році.
Терміни заборони вилову водних біоресурсів у зв’язку з їх нерестом на водних об’єктах підконтрольних Інспекції:
По Дністровських водоймах:
• Пониззя річки Дністер з рукавом Турунчук – з 15 квітня по 15 червня.
По Дунайських водоймах:
• В річці Дунай з її передгирловим простором (від Старостамбульського гирла до Білгородського каналу включно і на 10 кілометрів вглиб Чорного моря), її протоками, гирлах і єриках – з 15 квітня по 29 травня (заборона не поширюється на спеціалізований промисел оселедця).
Встановлена державна заборона на спеціалізований лов оселедця у зв’язку з початком його масового нерестового ходу у річці Дунай в наступні терміни:
• На ділянці річки Дунай від Чорного моря до відгалуження Кілійського та Тульчинського гирла (Кілійського Чаталу) десятиденну заборону – з 26 квітня по 05 травня включно.
• На ділянці річки Дунай від відгалуження Кілійського та Тульчинського гирла (Кілійського чаталу) вгору по річці в межах Одеської області двадцяти денну заборону – 01 травня по 20 травня включно.
По Причорноморських лиманах:
• В Дністровському лимані з плавнями – з 15 квітня по 31 липня (заборона не поширюється на спеціалізований промисел оселедця від лінії, що з’єднує північні межі смт. Шабо та Роксолани).
• В Шаболатському лимані – з 15 квітня по 15 червня відносно срібного карася, що мігрує з Дністровського лиману.
• На ділянці Сухого лиману в межах Овідіопольського району – з 1 травня по 15 червня.
• У Дніпровському лимані (промислове рибальство) – з 05 квітня по 05 червня 2019 року. Заборона не поширюється на спеціалізований промисел пузанка по всій акваторії лиману з 01 травня до кінця весняно-літньої заборони. Заборона також не поширюється на спеціалізований промисел оселедця в лимані на глибинах не менше ніж 4 м з 01 квітня до кінця весняно-літньої заборони.
• У Дніпровському лимані на відстані 1,5 км від берега углиб лиману на ділянці від нижньої межі Дніпровського забороненого простору до Покровсько-Хуторського лабазу, включаючи всю придаткову озерну систему з 06 червня по 15 червня 2019 року.
Заборонити промислове рибальство:
• У Березанському лимані – з 05 квітня по 05 червня.
Заборонити любительське та спортивне рибальство:
• Пониззя річки Південний Буг від місця впадіння у Бузький лиман – з 05 квітня по 25 травня 2019 року.
• У Березанському лимані – з 05 квітня по 05 червня.
• У Тилігульському лимані – з 01 травня по 15 червня.
Також Інспекція наголошую про тривалість заборони на вилов камбали-глоси у зв’язку з нерестом у Чорному морі, а також прилеглих лиманах та затоках з 15 лютого по 30 квітня 2019 року.
Також Інспекція нагадує про постійну заборону вилучення з природного середовища:
• Водних біоресурсів, занесених до Червоної книги України.
• Гібридів осетрових видів риб.
В період нересту риби забороняється пересування будь-яких плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів, також не можна проводити у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах днопоглиблювальні, вибухові, бурові, сейсмологічні роботи, забір води без ефективних рибозахисних пристроїв, видобуток гравію та піщано — ракушкової суміші.
Також забороняється перебувати на водоймі або поблизу неї з вибуховими та отруйними речовинами, а також зі знаряддями лову, застосовування яких у даний час і в цьому місці заборонено, а також зберігати заборонені знаряддя лову на водоймах або поблизу них.
Інспекція закликає громадян, які займаються промисловим та любительським ловом біоресурсів виконувати вимоги Правил та підтримувати належний санітарний стан водойм, не залишати на берегах водойм сміття та інші відходи, не допускати засмічення та забруднення водойм іншим чином.
Інспекція співпрацює з правоохоронними, природоохоронними та іншими контролюючими органами при проведенні рибоохоронних заходів на підконтрольних Інспекції територіях.


Коментарі

Коментарів немає!