Стосовно спостереження плям нафтопродуктів в районі с. Фонтанка Лиманського району Одеської області.

Стосовно спостереження плям нафтопродуктів в районі с. Фонтанка Лиманського району Одеської області Державна екологічна інспекція Кримсько – Чорноморського округу у межах компетенції повідомляє наступне.
Під час спостереження окремих плям нафтопродукту, схожого на мазут, про що було повідомлено у зверненнях громадян, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Кримсько-Чорноморського округу 07.07.2019 року та 08.07.2019 року було відібрано проби морської води в районі с. Фонтанка Лиманського району Одеської області, а також в районах пляжної смуги починаючи від с. Крижанівка Лиманського район Одеської області до смт. Затока Білгород-Дністровського району Одеської області.
За результатами досліджень, проведених відділом інструментально-лабораторного контролю Інспекції, у пробах морської води, відібраних 07.07.2019 року та 08.07.2019 року, в зонах, де спостерігалися плями, схожі на нафтопродукти, не встановлено перевищення гранично допустимих концентрацій нафтопродуктів. Однак, на піску спостерігаються окремі плями нафтопродукту, схожого на мазут.
Інспекція терміново звернулась до капітанів морських портів Одеса та Південний та керівництва відповідних філій державного підприємства «Адміністрація морських портів України» щодо надання інформації про розташування суден на зовнішньому рейді морських портів Одеса та Південний у період 05.07.2019 — 07.07.2019 із зазначенням назви суден та номерів IMO, та здійснення бункерувальних операцій на рейді вказаних морських портів.
Також, був направлений запит на Гідрометцентр Азовського та Чорного морів щодо надання інформації щодо «рози вітрів» та напрямку течії в регіоні виявлення забруднення.
Інспекцією надані відповідні приписи щодо прибирання території пляжів від залишків нафтопродукту, зокрема Голові Лиманської районної державної адміністрації Одеської області. В свою чергу, Лиманською районною державною адміністрацією Одеської області рекомендовано головам виконкомів сільських та селищних рад району на території яких розташовані пляжі, сумісно з керівниками пляжів, вжити відповідні заходи щодо прибирання пляжів від нафтопродуктів, у разі їх наявності.
На теперішній час, Інспекція продовжує здійснювати моніторинг в зонах, де спостерігалися плями, схожі на нафтопродукти та вживати заходи для встановлення джерела забруднення.


Коментарі

Коментарів немає!