Наш «вплив» на Європу

03
Зазвичай у літній період біля узбережжя Чорного моря спостерігається різке потепління температури морської води. Це пов’язано із явищем, яке носить назву Апвелінг.
Апвелін у океані, це явище підйому глибинних вод на поверхню. В силу різноманітних явищ поверхневі води йдуть, а їх місце займають більш холодні глибинні води.
Чорне море – внутрішнє море басейну Атлантичного океану. Через Босфорську протоку з’єднується із Мармуровим морем, далі через протоку Дарданелли з Егейським та Середземним морем. Керченська протока поєднується з Азовським морем. З півночі у море врізається Кримський півострів. По поверхні Чорного моря проходить водна межа між Європою та Азією.
Чорне море – важливий район транспортних перевезень. Також Чорне море омиває берега Румунії, Болгарії, Турції, Грузії, Росії та України.
Слід зазначити, що за останні декілька місяців Інспекцією неодноразово фіксуються видимі сліди скиду забруднюючих речовин з суден, що може призвести до екологічної катастрофи всемірного масштабу та негативно впливу на екологічний стан не тільки України, а й Європи.
Якщо говорити про фактори, які впливають на рівень небезпеки, то можна зазначити природну та людську діяльність.
Постійний підйом верхньої межі насиченості сірководеню змінює структуру біологічного співтовариства, а саме:
— Значно зменшується кількість дельфінів, багато з них народжуються із захворюваннями, які унеможливлюють їх подальше існування та розвиток;
— Зникає природне поле водорості філофори;
— Майже зникли риби-хижаки;
Якщо, не розпочати негайне приймати глобальні рішення, які стосуються врятування Чорного моря, то багатьох з нас чекають не радужні перспективи, а екологічна катастрофа і можливо не тільки нас, а й усю Європу!
01

02

04

05


Коментарі

Коментарів немає!